Ulaş Paslanmaz

Haberler

19

Mart

2021

Türkiye, Demir Çelik Sektöründe Kayıplarını Telafi Edebilmek İçin Orta Doğu Pazarına Yönelecek!

Son bir yıldır dünya ekonomisine büyük darbe vuran, üretimlerin azalmasına bazı sektörlerde tamamen durmasına sebep olan koronavirüs salgını, demir çelik sektöründe de ciddi aksamalara yol açtı. Dünyanın en önemli demir çelik üreticilerinden biri olan Türkiye, 2020 yılının ilk çeyreğinde yaşadığı yavaşlamayı Haziran ayı itibariyle toparlasa da henüz tam olarak aşılamayan pandemi süreci sektörü zorlamaya devam ediyor. Yaşanan gerilemeye çeşitli çözümler arayan Türk demir çelik sektörünün temsilcileri gözünü Orta Doğu pazarına yöneltmeye başladı. Suriye'de yaşanan iç savaş ve kaos dolayısıyla uzun bir süredir aksayan ticari trafiğin Suriye'de güvenliğin sağlanması ile yeniden artırılması hedefleniyor. Libya'daki gelişmeleri yakından izleyen sektör temsilcileri, uygun koşullar yakalandığında yani ticari anlaşmalar için hükümetle ve Libya'nın yerli firmaları ile görüşmelere başlayacak.

19.03.2021 4 yıl önce admin

19

Mart

2021

Web Sitemiz Yayında!

Web sitemiz yayında! Ulaş Paslanmaz tarafından sunulan ürün ve hizmetlerimize artık web sitemizden bir tıkla ulaşabilirsiniz.

19.03.2021 4 yıl önce admin

19

Mart

2021

İhracatta İnşaat Malzemelerinin Payı Yükseldi

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği İMSAD tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye’de 2020 yılının ihracata verilerine gör e bu yıl ki inşaat malzemeleri ihracatı tam 3,7’lik bir artışla 1,82 milyar dolara ulaştı.  Ülkemizi ve dünyayı saran korona virüsün etkileri sebebiyle tüm dünyanın ticari verilerinde gerilemeler yaşanırken inşaat sektöründe nispeten canlılık yaşanmaya başlandı. geçtiğimiz yılın son aylarında başlayan aşı çalışmalarıyla hareketlenen sektör bu yılın başlangıcında aşılanmanın reel etkileriyle büyüme gösterdi.

19.03.2021 4 yıl önce admin

Toplam 1 sayfa icerik arasından 1. sayfa gösteriliyor


Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım